Черкасівка

Сьогодні: середа, 21 жовтень 2020 року

Історія села Черкасівка

Історія утворення Черкасівської сільської ради. Черкасівка – село Полтавського району, центр сільської ради, якій підпорядковані села Божкове, Божки, Бурти, Вербове, Вільхівщина, Коломак, Опішняни. Розташована на правому березі р. Коломак за 25 км від м. Полтави і за 3 км від залізничної станції Божково.

Згадується в історичних джерелах за Генеральним описом 1765 року хутір вдови купця Черкаського, від прізвища якого походить назва населеного пункту. Входив до складу Полтавської Першої сотні Полтавського полку.

В 1807 році, стараннями поміщика Андрія Єсипенка, збудована мурована, холодна з окремою дзвіницею Троїцька церква.

За переписом 1859 року у Черкасівці, яка була власницьким селом, налічувалось 26 дворів, 196 жителів, винокурня, церква, дзвіниця.

В 1926 році у селі Черкасівка, яке було центром Черкасівської сільської ради Руновщанського району, налічувалось 100 господарств, 456 жителів. Під час колективізації в населених пунктах , підпорядкованих Черкасівській сільській раді, створено ТСОЗи, які в 1937 році об’єдналися в колгосп імені 518 (за першу п’ятирічку в країні намічалося побудувати 518 заводів і фабрик)

У роки німецько-фашистської окупації, 22.09.1941 – 19.09.1943 років на війну були призвані 454 жителі сільської ради, не повернулися з війни – 172 жителі.

У 1990 році в Черкасівці, центральній садибі радгоспу «Коломак» зернового напряму з розвинутим тваринництвом, відділення зв’язку, початкова школа, Будинок культури на 350 місць, бібліотека, встановлено Пам’ятний знак на честь воїнів – односельців, які полягли на фронтах Великої Вітчизняної війни ( 1976 рік) погруддя М.О. Щорса (1967 рік).

На станції Божково у братській могилі поховані пілот М. Гусько і радист Іванов, на сільському кладовищі в с. Божки похований невідомі солдати, які загинули на Полтавщині під час Великої Вітчизняної війни.

Черкасівка — село в Україні, в Полтавському районі Полтавської області. Населення становить 323 осіб. Орган місцевого самоврядування — Черкасівська сільська рада.

Географічне розташування

Село Черкасівка знаходиться на правому березі річки Коломак, вище за течією на відстані 1 км розташоване село Вільхівщина, нижче за течією на відстані 1 км розташоване село Божки, на протилежному березі - село Степанівка.

ЧЕРКАСІВКА — село, центр сільської Ради. Розташована на правому березі річки Коломаку, за 25 км від Полтави. За 3 км — залізнична станція Божкове. Населення — 311 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Божки, Божкове, Бурти, Вербове, Вільхівщина, Коломак, Опішняни.

Колгосп ім. Щорса, центральна садиба якого міститься в селі, має 3635 га землі. Основний виробничий напрям — зерновий. Є олійниця, млин, пилорама.

У Черкасівці — початкова школа, бібліотека, клуб.

Заснована у першій половині XVIII століття. У 1902 році жителі села брали активну участь у селянському русі проти поміщиків. Він був жорстоко придушений царським урядом: 13 чоловік притягнули до судової відповідальності, а значну частину населення піддали екзекуції.

На станції Божкове у братській могилі похований пілот М. Гуськов та радист Іванов, які загинули на Полтавщині під час Великої Вітчизняної війни.

 

Навігація

Випадкове фото

Картинка: підпишись на новини
 ©  2020. Cайт села Черкасівка (рос. Черкасовка)